O kopečku

Vítám Tě na mých stránkách!

 

Jsem Karolína. Ve své malé dílně v Krušnohoří tvořím svíčky, které potěší oko i přírodu. Zároveň také učím ostatní, jak mají svíčky vyrábět. 

Na mém webu najdeš jak hotové výrobky, tak sady a materiál na tvoření a ebooky s tipy a triky. Nezapomeň také sledovat sociální sítě, kde jsem převážně na Instagramu dost aktivní.

 

A jak vše začalo?

 

Pořád jsem hledala v čem bych se nějak realizovala. Až s příchodem mateřství se ve mě začalo něco lámat a našla jsem se ve tvoření svíček ze sójového vosku. Je to činnost, která mě naplňuje a uklidňuje zároveň, kdy ruce tvoří a mysl je volná. Dá se říct, že při tvorbě každého kousku vlastně třídím své myšlenky, což jsem v běžném zaměstnání opravdu nezažila.  

 

Nejkrásnější na takové tvorbě je pocit, kdy někomu výrobky udělají radost, přenesou svou energii na někoho dalšího a vnesou mu teplo do domova. 

 

No a protože ráda pracuji s lidmi, rozhodla jsem se koncem roku 2022 začít tvořit kurzy, ebooky a sdílet tipy na výrobu tak, aby mohli začít tvořit i úplní začátečníci. Zajímá Tě tvorba? Pak určitě mrkni nejen na web, ale také na můj Instagram. Protože je na něm samá voňavá tvorba, přejmenovala jsem ho na Tvořivý svět Na Kopečku a Ty se ke mě můžeš s tvorbou kdykoliv přidat :) budu se těšit!

 

obrazky uvodka

Proč Na kopečku?

 

Když jsem se nakonec rozhodla "přehoupnout" zálibu v podnikání, řekla jsem si: “Dobře, výrobky mám, ale co jméno? Logo?" Přemýšlela jsem, vytáhla papíry, nějakou dobu jsem vše stále dokola předělávala, ale logo jsem nakonec přece jen nakreslila, digitalizovala a mohlo do světa. No a název? Ten vznikl tak najednou - a přišel mi tak trefný, že jsem se ho nakonec ujala a nechtěla už měnit. Ještě, když jsme bydleli v paneláku, chodila jsem s kočárkem sbírat při procházkách zdobení na svíčky do přírody. Procházela jsem se, přemýšlela - a název mi už naskočil sám. V Podkrušnohoří jednoduše na kopec narazíš skoro všude :) Zdobení sice již pěstuji převážně na naší zahradě v domku, který jsme si mezitím pořídili, ale název zůstává s těmi začátky spojen dál. Připomíná mi, že nikdy není pozdě začít si budovat něco svého - a nikdy nevíš, kam Tě ta cesta nakonec dovede.

 

A tím kopečkem začala má kreativní a provoněná etapa života :)

 

 

Tady se můžeš mrknout za oponu:

 

 

Proč zrovna sójový vosk?

 

Bohužel je drtivá většina svíček vyrobena z parafínu, který je vedlejším produktem ropného průmyslu. Jeho spalováním se do ovzduší uvolňují nebezpečné toxiny, které potom vdechujeme, sójové svíčky tedy nejenže neškodí zdraví, ale jako bonus vydrží při správném zacházení hořet až dvakrát déle, než svíčky parafinové. 

 

Svíčky, které můžeš zakoupit na mém eshopu neobsahují žádné látky upravující hoření nebo chování vosku. Můžeš tedy někdy na svíčce najít drobný nedostatek. Podle mě je ale právě tohle na mých ručně odlévaných svíčkách krásné. Každá se od sebe liší, každá mi projde pod rukama od začátku do konce. V tom vidím to kouzlo oproti strojové výrobě, protože v každém výrobku nechávám kus sebe.

 

 

Dovol mi, abych část své lásky přenesla ve formě svých výrobků i do Tvého domova.

 

 
Karolína

DSC_7473