O Kopečku

Ahoj. Jsem Kája. Pojďme se seznámit!

Ve své malé dílně v Krušnohoří tvořím svíčky, které potěší oko i přírodu. Zároveň také učím ostatní, jak mají svíčky vyrábět. 

Na mém webu najdeš jak hotové výrobky, tak sady a materiál na tvoření. Nezapomeň také sledovat sociální sítě, kde jsem převážně na Instagramu dost aktivní a dozvíš se tam novinky z první ruky - nejsem totiž zastánce mailingu, newsletterů apod, myslím, že jsme v dnešní době všeho zahlceni až dost. Tvoje účast je proto na sítích naprosto dobrovolná a nemusíš promazávat plnou schránku mailu :)

Obdivovat a podpořit na mém eshopu ale nemusíš jen moje výrobky :) v roce 2023 jsem se rozhodla připojit k sobě i další skvělé české tvůrce a propojit je na jednom místě - a tak vznikl Voňavý svět Na kopečku! S myšlenkou podpory ostatních tvůrců jsem si pohrávala ještě před samotným startem podnikání. Bohužel jsem neměla ani prostředky, ani dostatečné znalosti pro to, abych vše realizovala najednou. Jako první krok tedy bylo vybudování vlastní značky. To jsem zmákla při mateřské a v roce 2022 se mi víc a víc vracela touha podporovat ostatní skvělé tvůrce, kteří makají na svém snu a tvoří opravdu kvalitní, ručně dělané výrobky. Tím spíš, že vím, kolik je za vším práce. Nakonec jsem vše dotáhla a Ty si tu teď můžeš pohodlně vše prohlédnout a udělat si radost! Podpoříš tak nejen mně, ale také další nadšence, kteří tvoří srdcem. ALE POZOR - jsem vybíravá a vyznám se ve složení, takže tu najdeš opravdu jen kvalitní značky. Sortiment je tedy možná menší, než na jiných eshopech, ale stojí za to!

 

Zpět k samotnému vzniku značky - jak vše začalo?

Pořád jsem hledala v čem bych se nějak realizovala. Až s příchodem mateřství se ve mě začalo něco lámat a našla jsem se ve tvoření svíček ze sójového vosku. Je to činnost, která mě naplňuje a uklidňuje zároveň, kdy ruce tvoří a mysl je volná. Dá se říct, že při tvorbě každého kousku vlastně třídím své myšlenky, což jsem v běžném zaměstnání opravdu nezažila.   

Nejkrásnější na takové tvorbě je pocit, kdy někomu výrobky udělají radost, přenesou svou energii na někoho dalšího a vnesou mu teplo do domova. 

No a protože ráda pracuji s lidmi, rozhodla jsem se lidem přiblížit i výrobu a od roku 2022 prodávat sady na výrobu svíček a sdílet tipy na výrobu tak, aby mohli začít tvořit i úplní začátečníci. Zajímá Tě tvorba? Pak určitě nějakou sadu vyzkoušej. Nebo se cítíš ve výrobě jako ve vodě? Pak si můžeš pořídit přímo materiál ke tvoření.

kvet2 - kopie

Proč Na kopečku?

 

Když jsem se nakonec rozhodla "přehoupnout" zálibu v podnikání, řekla jsem si: “Dobře, výrobky mám, ale co jméno? Logo?" Přemýšlela jsem, vytáhla papíry, nějakou dobu jsem vše stále dokola předělávala, ale logo jsem nakonec přece jen nakreslila, digitalizovala a mohlo do světa. No a název? Ten vznikl tak najednou - a přišel mi tak trefný, že jsem se ho nakonec ujala a nechtěla už měnit. Ještě, když jsme bydleli v paneláku, chodila jsem s kočárkem sbírat při procházkách zdobení na svíčky do přírody. Procházela jsem se, přemýšlela - a název mi už naskočil sám. V Podkrušnohoří jednoduše na kopec narazíš skoro všude :) Zdobení sice již pěstuji převážně na naší zahradě v domku, který jsme si mezitím pořídili, ale název zůstává s těmi začátky spojen dál. Připomíná mi, že nikdy není pozdě začít si budovat něco svého - a nikdy nevíš, kam Tě ta cesta nakonec dovede.

 

A tím kopečkem začala má kreativní a provoněná etapa života :)

 

 jehlici - kopie

Tady se můžeš mrknout za oponu mé vlastní výroby a distribuce:

 

 

Proč zrovna sójový vosk?

 listy - kopie

Bohužel je drtivá většina svíček vyrobena z parafínu, který je vedlejším produktem ropného průmyslu. Jeho spalováním se do ovzduší uvolňují nebezpečné toxiny, které potom vdechujeme, sójové svíčky tedy nejenže neškodí zdraví, ale jako bonus vydrží při správném zacházení hořet až dvakrát déle, než svíčky parafinové. 

 

Svíčky, které můžeš zakoupit na mém eshopu neobsahují žádné látky upravující hoření nebo chování vosku. Můžeš tedy někdy na svíčce najít drobný nedostatek. Podle mě je ale právě tohle na mých ručně odlévaných svíčkách krásné. Každá se od sebe liší, každá mi projde pod rukama od začátku do konce. V tom vidím to kouzlo oproti strojové výrobě, protože v každém výrobku nechávám kus sebe.

 

 

Dovol mi, abych část své lásky přenesla ve formě svých výrobků i do Tvého domova.

 

 
Karolína

DSC_7473

 

Záznamy nebyly nalezeny...