O kopečku

Zdravím všechny návštěvníky u nás Na kopečku,

jmenuji se Karolína, jsem maminka na mateřské a v osobním životě se zabývám ekologií, ochranou životního prostředí a udržitelným životním stylem s co nejmenším objemem odpadu v domácnosti.

Pořád jsem hledala v čem bych se nějak realizovala. Až s příchodem mateřství se ve mě začalo něco lámat a našla jsem se ve tvoření svíček ze sojového vosku. Je to činnost, která mě naplňuje a uklidňuje zároveň, kdy ruce tvoří a mysl je volná. Dá se říct, že při tvorbě každého kousku vlastně třídím své myšlenky, což jsem v běžném zaměstnání opravdu nezažila.  

 

Nejkrásnější na takové tvorbě je pocit, kdy někomu výrobky udělají radost, přenesou svou energii na někoho dalšího a vnesou mu teplo do domova. 

 

received_2191810371127981_1

PROČ NA KOPEČKU?

Když jsem se nakonec rozhodla "přehoupnout" zálibu v podnikání, řekla jsem si: “Dobře, výrobky mám, ale co jméno? Logo?" Přemýšlela jsem, vytáhla papíry, nějakou dobu jsem vše stále dokola předělávala, ale logo jsem nakonec přece jen nakreslila, digitalizovala a mohlo do světa. No a název? Ten vznikl tak najednou - a přišel mi tak trefný, že jsem se ho nakonec ujala a nechtěla už měnit. Jde totiž o to, že některé zdobení do svíček chodím sbírat k nám na kopečky v Krušnohoří. Bydlíme pod horami a já na ty naše kopečky nedám dopustit. Procházela jsem se s kočárkem, přemýšlela a název mi už naskočil sám..No a tím začala má kreativní a provoněná etapa života :)

 

A proč zrovna sojový vosk? Bohužel je dnes drtivá většina svíček vyrobena z parafínu, který je vedlejším produktem ropného průmyslu. Jeho spalováním se do ovzduší uvolňují nebezpečné toxiny, které potom vdechujeme, sojové svíčky tedy nejenže neškodí zdraví (do ovzduší se uvolňuje až o 99% méně škodlivin), ale jako bonus vydrží při správném zacházení hořet až dvakrát déle, než svíčky parafinové. 

Svíčky, které můžete zakoupit na našem eshopu neobsahují žádné látky upravující hoření nebo chování vosku. Můžete tedy někdy na svíčce najít drobný nedostatek (nemající vliv na funkci). Podle mě je ale právě tohle na našich ručně odlévaných svíčkách krásné. Každá se od sebe liší, každá mi projde pod rukama od začátku do konce. V tom vidím to kouzlo oproti strojové výrobě, protože v každém výrobku nechávám kus sebe.

 

 

Dovolte mi, abych část své lásky přenesla ve formě svých výrobků i do Vašeho domova.

 

Za kopeček
Karolína

DSC_7473

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.